Yukarı Çık
Atagün Turizm
Telefon
Balayı Turları
Balayı Turları
Balayı turlarınız atagunturizm.com’da
Size özel fırsatlar burada!
Vize İşlemleriBalayı TurlarıTüm Dünya FuarlarıUçak Biletiniz 5 dakikada hazır.Atagün Turizm ile Tatilin Keyfini Çıkarın
Erken Rezervasyon İmkanları
Termal Oteller
Yurtiçi Yurtdışı Uçak Biletleri
Maximum 6 Taksit

Fruit Logistica Meyve Sebze Pazarlama Fuarı

Tur Programı

04 Şubat - 06 Şubat 2015 BERLİN

Uçuş Bilgileri


4 Şubat Gidiş İstanbul – Berlin  TK1721 08.30 – 10.25

6 Şubat Dönüş Berlin– İstanbul TK1724 19.00 – 22.50

Konaklama Bilgileri


Konaklama 

2 – 6  ŞUBAT

 

 

 

4* Holiday Inn Berlin City West

Iki kişilik Odada Kişi Başı 

660 €uro

Fuar Alanına 5 km.

 

 

13 dk.

Tek Kişilik Oda

                  650 €uro

 

 

 

 

 

 

4*Mercure Hotel

Iki kişilik Odada Kişi Başı 

                    670 €uro

Fuar Alanına 6 km

 

 

13 dakika

Tek Kişilik Oda

  670 €uro

Fiyata Dahil Hizmetler


Seçilen havayolu ile gidiş - dönüş uçak bileti
Seçilen otelde seçtiğiniz gece sayısı kadar kahvaltı dahil konaklama
Alan - Otel - Alan arası transferler
Otel - Fuar alanı transferleri

Seyahat sağlık sigortası
Havalimanı vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


Vize ücreti
15 TL Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
Fuar Giriş Bileti
Kişisel harcamal
Fuar Merkezi
BERLİN MESSE
Kuruluş Yılı
1993
Düzenleme Periodu
HER YIL
Tarih
04.02.2015 - 06.02.2015
Organizatör
Sektör
YİYECEK İÇECEK GIDA İŞLEME PAKETLEME MALZEMELERİ
Ana Ürün Grupları
YİYECEK İÇECEK GIDA İŞLEME PAKETLEME MALZEMELERİ
Açılış-Kapanış Saatleri
09.00 - 18.00
Resmi Adı
Almanya
İngilizce Adı
Germany
Başkent
Berlin
Bayrak

Almanya Fotoğrafları

Almanya Hakkında Detaylar

Resmi İsmi:

 Bundesrepublik Deutschland

İngilizce İsmi:

 Federal Republic of Germany

Kıta:

 Avrupa

Yönetim:

 Parlamenter Demokrasi

Başkent:

 Berlin

Devlet Başkanı:

Joachim Gauck

Şansölye:

 Angela Merkel

Şehirler:

-Kutsal Roma İmparatorluğu 2 Şubat 962
-Birleşme 18 Ocak 1871
-Federal Cumhuriyeti 23 Mayıs 1949
-Tekrar Birleşme 3 Ekim 1990

Şehirler:

 Hamburg, Münih, Cologne, Essen, Frankfurt

Nüfus:

 80.2 milyon (2013)

Etnik grup:

81% Alman
7% Diğer Avrupalılar, 4% Türkler,
2% Asyalı, 6% diğer

Yüzölçümü:

 357.121 km²

Para Birimi:

 1 Euro = 100 sent

Dil:

 Almanca

Din:

 %60 Hıristiyanlık, %6 İslam, %5 Diğer, %30 inançsız.

İnternet:

 xxx.de

Telefon kodu:

 +49
                                        
  

Tarihi

Germenler, savaşçı ve barbar bir kavimdi. Genellikle avcılık ve basit ziraatla geçinirlerdi. O çağda Romalılar Orta Avrupa'ya düzenli ordular göndererek buraları istila etmek istiyorlardı. Germenler Romalıların bu istila hareketlerini durdurabilmek için onlarla bir çok savaşlar yaptılar ve Romalıları yenerek Orta Avrupa'yı almalarını önlediler. Daha sonra Romalılar zayıflamaya yüz tutunca, Germen kabileleri sel gibi Roma'ya akmaya başladılar. Bunun bir sebebi de Hunların Avrupa'ya yayılmaya başlamalarıdır. Roma İmparatorluğu topraklarını işgal eden Germen kabileleleri Romalıların geleneklerini, kültürlerini ve hatta dinlerini benimsediler. Yalnız Ren ile Elbe nehirleri arasına yerleşmiş olan asıl Germenler kendi dillerini geleneklerini koruyabildiler. Büyük Karl (Şarlman) zamanında Saksonlar, Büyük Karl'ın 800 yılında papa tarafından Roma İmparatoru ilan edilmesiyle zorla Hıristiyan yapıldılar.

Büyük Karl (Şarlman)'ın ölümünden sonra torunları zamanında Roma İmparatorluğu parçalandı ve dükalıklara bölündü. Frankonya ve Saksonya bu bölünmeden meydana çıkmıştır. Bu dükalıklarda mukaddes Roma İmparatoru seçilebilmek ve İtalya'yı ele geçirmek için asıl Alman halkını unutmuşlar, halkın bilhassa köylülerin toprak sahibi derebeylerin kölesi olmasına, kötü idare edilmelerine göz yummuşlardı. Bu arada papazlar da din adına halkı soymaya başlamışlardı. İşte tam bu sırada Luther ortaya çıktı. Luther, Roma Katolik kilisesinin eğitim ve ibadet şeklini şiddetle yererek Protestanlığı yaymaya başladı. Bundan sonra mezhep savaşları başladı. Bu savaşlar neticesinde kralların ve devletin gücü azaldı. Bu kargaşa ortamında Hohenzollerin hanedanından birinci ve ikinci Friedrich'ler başa geçerek Prusya Krallığını kurarak yönetimi ele aldılar. Daha sonra Almanlar, Avusturya ve Fransa ile birçok savaşlar yaptılar ve neticede 1861 yılında Prusya Krallığına Birinci Wilhelm, Kont Otto von Bismarck Schönhausen'de başkanlığa getirildi. Bismarck zamanında Almanya'nın kuvvetli temelleri atıldı ve birleşme sağlandı. Birinci Wilhelm'den sonra İkinci Wilhelm Prusya kralı oldu ve bunun zamanında Bismarck'a işten el çektirildi ve Alman halkı büyük silahlanma faaliyetine girişti. Silahlanma sonucu Almanya yanında Avusturya, Macaristan,Türkiye ve Bulgaristan'la ittifak kurarak Birinci Dünya Savaşına girdi. Bu savaşta Almanlar ve müttefik devletler, Fransa İngiltere ve Ruslarla savaştılar. Savaşın ilk yılları Alman ve müttefik devletler lehine başarılı geçti. Hatta Rusya teslim bayrağını çekmek üzereyken, ABD'nin karşı taraf lehine savaşa katılmasıyla Almanya ve müttefik devletler 1917 yılında yenik düştüler. Almanya bu savaşta sömürgelerini kaybettiği gibi, toprak kaybına da uğradı. Ayrıca 33 milyar dolar tutarında tazminat ödemek zorunda kaldı. Bu yenilgiden sonra, bütün Alman hükümdarları haklarından feragat ederek, Weimar'da yapılan yeni bir anayasa ile 1919 yılında Almanya'da Cumhuriyet ilan edildi.

 

Roma Antlaşması. 1957 AET

İlk Alman cumhurbaşkanı olarak Friedrich Ebert seçildi. 1925 yılında, Mareşal Paoul von Hinderburg Almanya'nın ikinci cumhurbaşkanı oldu ve yedi yıl sonra da Hinderburg ikinci defa cumhurbaşkanı seçilince, Adolf Hitler'i başbakan yaptı. Hitler başbakan olunca, bütün yahudileri Alman vatandaşlığından çıkardı, askeri eğitime ve silahlanmaya önem vererek Almanya'yı silahlı bir güç haline getirdi. Kısa zamanda bu gücünü daha da çoğaltarak 1936 yılında İtalya ile Roma-Berlin mihverini kurdu. Bundan sonra Hitler, zor kullanarak Çekoslovakya ve Polonya'yı işgal etti. 1939 yılında Polonya'nın işgalinden sonra, Fransa ile İngiltere, Almanya'ya karşı savaş ilan ettiler. Buna karşılık olmak üzere Alman birlikleri Danimarka, Norveç, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg'u işgal etti. Bu arada Fransa korkudan teslim oldu. İtalya, Almanya'nın yanında savaşa katıldı. 1941 yılında Hitler, Balkan Yarımadasını da işgal etti ve sonra da Rusya'ya saldırdı. 1941 yılında ABD bütün askeri gücüyle batı devletlerinin yanında savaşa katılması üzerine Almanya ve müttefik devletler yenik düştüler. Bunun üzerine Almanya dört devlet arasında paylaşıldı. Fransa, İngiltere ve ABD'nin aldıkları bölümde Federal Batı Almanya Cumhuriyeti yer aldı. Ruslara kalan bölümde de Doğu Almanya kuruldu.

Berlin Almanya'ın başkenti. 1943'te Almanya ikiye bölününce, Berlin de Doğu Berlin ve Batı Berlin diye ikiye bölündü. Doğu Berlin, Doğu Almanya'nın başşehri, Batı Berlin ise Batı Almanya'nın bir eyaleti oldu. 1961'de Doğu Almanya tarafından yapılan ve "Utanç Duvarı" diye tanınan Berlin Duvarı, Almanya'nın bölünmüşlüğünün bir sembolüydü.


ATA & GÜN TURİZM SEYAHAT HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
ADRES : SİNANPAŞA MH. ŞAİR NEDİM CAD.KÜÇÜK İŞ MERKEZİ NO:40 KAT:3 D.5 BEŞİKTAŞ / İSTANBUL
TEL : (212) 227 97 00 (pbx) - 0212 227 97 01
GSM : 0(532) 234 48 44 ( HAKAN GÜNEŞ ) info@atagunturizm.com
Facebook
Twitter
Google Plus
Otobüs Bileti ve Uçak Bileti Visa Uçak Bileti MasterCard galileo